Krzysztof Wierzbicki

Krzysztof Wierzbicki, to niezwykle utalentowany zawodnik, którego rezultaty i postępy w trójboju siłowym budzą emocje na całym świecie. Wielokrotnie prezentował swoje

możliwości zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, zajmując najwyższe miejsca.

Wielu ekspertów i fanów dyscyplin siłowych zgodnie uważa, że sukces był mu wręcz pisany. Z taką pasją, zaangażowaniem i samodyscypliną, nie mogło być inaczej. Faktem jest, że w sportach siłowych nie można wszystkiego przypisać genetyce. Oczywiście predyspozycje składają się na sukces, ale przede wszystkim jest to mocne serce, silna psychika, konsekwentne działania i ciężka harówa przeplatana masą wyrzeczeń. Nie każdy może być Mistrzem i to przez duże „M”.

Określony mianem jednego z najbardziej utalentowanych zawodników świata w „martwym ciągu”, Krzysztof Wierzbicki, nieprzypadkowo nazywany „Mr Deadlift”, posiada wszystkie te cechy, czego najlepszym dowodem są jego osiągnięcia. Równie dobrze moglibyśmy nie pisać nic, bo w tym przypadku sukcesy przemawiają za zawodnika:

 

Osiągnięcia:

  •  4-krotny Mistrz Świata Federacji IPF (3 x 93 kg oraz 1 x 105 kg),
  • 2-krotny Mistrz Europy IPF (105 kg),
  • 2-krotny zwycięzca Arnold Sports Festival Pro Deadlift

Cała przygoda z trójbojem rozpoczęła się między 14-tym, a 15-tym rokiem życia. W wieku 16-tu lat (okres juniorski) zaliczył swoje pierwsze zawody (bez sprzętu specjalistycznego) w trójboju, gdzie nawet podczas odczuwania silnych skutków kontuzji udało mu się uzyskać wynik 185kg w przysiadzie i 115kg w wyciskaniu na ławce.

 

Od 2011 roku regularnie wygrywał Mistrzostwa Polski, a w 2012 po raz pierwszy uplasował się na najwyższej pozycji w Pucharze Świata. Kolejne cztery lata to nieprzerwana passa zwycięstw na Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym. W 2012 roku, na Pucharze Świata w Szwecji, pobił pierwszy rekord seniorów (330kg) w martwym ciągu. Rok później, jeszcze jako junior, pobił kolejny światowy rekord seniorski – 355kg w martwym ciągu (TOTAL: 810kg).

 

„Mr Deadlift” dołączył do zespołu 7NUTRITION. Z naszą skromną pomocą będzie kontynuował swoją karierę i sięgnie po najwyższe laury. Aktualnie może poszczycić się rewelacyjnym wynikiem podźwignięcia ponad 4,5-krotności masy swojego ciała. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do powstania nowej legendy tego sportu.